W miniony weekend w Sierakowie rozegrano Mistrzostwa Polski Seniorów U50 i U60.

Po raz pierwszy zawody zostały rozegrane w dwóch kategoriach wiekowych powyżej 50 oraz powyżej 60 lat.  W kategorii 60+ Mistrzowie Polski zostali wyłonieni już jednym startem. Wśród kobiet na najwyższym stopniu podium stanęła nasza zawodniczka Danuta Pribe 🥇 przed Justyną Witkowiak (OSiR Vector Tarnowo Podgórne) i Reginą Gawłowską (Strat Poznań). U panów złoty medal wywalczył Szymon Sobkowiak (POZK). Drugie miejsce przypadło Waldemarowi Wereszczyńskiemu (OSiR Vector Tarnowo Podgórne), a trzecie zawodnikowi gospodarzy Edwin Marciniak (Wrzos Sieraków).

Potem przyszedł czas na kategorie 50+. Wśród kobiet walka o tytuł mistrzowski rozegrała się pomiędzy Agatą Banaszak i Danutą Pribe. Po eliminacjach prowadziła Banaszak, choć w finale po pierwszym torze na nieznaczne prowadzenie wysunęła się Pribe. Atak odparła jednak zawodniczka Czarnej Kuli i to ona pewnie zdobyła tytuł mistrzowski. Miejsce drugie dla Danuty Pribe🥈, a trzecie dla Justyny Witkowiak. Pani Danusiu serdecznie gratulujemy!!! 👏👏👏😁

Wśród mężczyzn Mistrzem Polski 50+ został Janusz Adamczak (Czarna Kula Poznań). Miejsce drugie dla Jerzego Szulca (Polonia 1912 Leszno), a trzecie ponownie dla Edwina Marciniaka.