8 września w Poznaniu odbyły się dwa mecze superligowe z Czarną Kulą Poznań. Obie nasze drużyny, kobieca i męska odniosły zwycięstwo.

Najpierw na torach pojawiły się panie. Mecz od początku układał się po naszej myśli. Zwycięstwa w pierwszej odsłonie meczowej odniosły Marta Strzelczak rywalizująca z Ewą Iwicką oraz Dominika Zygarłowska z Dorotą Kopańską. Obie panie w całości kontrolowały swoje pojedynki wygrywając 3:1 w setach. Dobre wyniki uzyskane przez nasze zawodniczki zaprocentowały jednocześnie na wypracowaną przewagę w kręglach co przedłożyło się na mniej nerwową grę naszych zawodniczek w bloku drugim. Drugi blok jednak przyniósł na trochę nerwów. Czarna Kula ruszyła do ataku próbując odrobić straty. Iza zmierzyła się z Julią Rzychą a Gosia z Agata Banaszak. Izabela Torka grała przeciętnie, remisując w pojedynkach 2:2 i przegrywając ostatecznie z przeciwniczką w wyniku końcowym 499:514. Pojedynek na torach obok był bardzo zacięty. Gosia grała na bardzo dobrym poziomie, jednak musiała uznać wyższość przeciwniczki. Agata pokazała na co ją stać zdobywając sumę 594 kręgli ustanawiając tym samym rekord kręgielni wśród pań. Gosi udało się urwać tylko jeden punkt kończąc starcie  z wynikiem 561 kręgli. Mecz zakończył się jednak zwycięstwem dla nas 4:2 z przewagą 36 kręgli (2129:2093). W kolejnym meczu zmierzymy się z drużyną KK Dziewiątka Amica Wronki. Trzymamy kciuki!!

PROTOKÓŁ MECZOWY

Później przyszedł czas na panów. Mecz należał do tych jednostronnych, choć poznaniakom udało się urwać jeden pojedynek. W pierwszych starciach zmierzyli się Jarek Bonk grający z Arturem Piosikiem i Dawid Strzelczak z Karolem Nowakiem. Oba te starcia przyniosły nam zwycięstwo chociaż mogły zakończyć sie remisem w dużych punktach. Jarek chodź remisował w setach, ostatecznie wygrał z lepszą sumą zdobyty kręgli 550:537. Kolejne „starcia” zakończyły się zwycięstwem naszych zawodników, a na szczególne wyróżnienie zasługuje gra Tomasza Masłowskiego (621). Jedynie Kubie, chodź grał równo nie udało się pokonać przeciwnika. Sebastian Piosik z którym się mierzył grał na bardzo wysokim poziomie kończą z wynikiem 614 kręgli. Była to druga sześćsetka tego dnia. Panowie zakończyli mecz z wygrana 7:1 i kompletem punktów.
Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Alfy-Vector i należy się cieszyć z dobrej formy większości naszych zawodników. Panom udało się również pobić drużynowy rekord kręgielni o 17 kręgli (3466).Łączny wynik drużyny (3476 kręgli). Kolejnym naszym przeciwnikiem będzie klub KS Polonia 1912 Leszno z którym zmierzymy się na własnej kręgielni. Serdecznie zapraszamy!

PROTOKÓŁ MECZOWY

Be Sociable, Share!

Komentarze są wyłączone.

Starsze newsy
Sponsorzy

PartnerzyMedia współpracujące