Mistrzostwa Polski Seniorów

Trzy medale wywalczyli nasi zawodnicy na Mistrzostwach Polski Seniorów rozgrywanych na kręgielni w Tucholi. Zawody były rozgrywane w konkurencji indywidualnej i par.

Na to wydarzenie przybyło łącznie 77 zawodników w tym 12 z naszego klubu. W sobotnich kwalifikacjach wystąpiło 5 naszych par. Jako pierwsza wystartowała para Aleksandra Bonk i Weronika Torka. Dziewczyny niestety nie wykazały się dobrą grą i zakończyły swój start z łącznym wynikiem 1005 kręgli. Jako drugie na torach pojawiły się Izabela Torka i Dominika Zygarłowska. Tutaj nasze zawodniczki zagrały na dobrym poziomie łącznie zdobywając 1109 kręgli, dzięki czemu plasowały się na pierwszym miejscu. Ostatnią naszą parą kobiecą była Liwa Strzelczak i Marta Strzelczak. Dziewczyny grały na podobnym poziomie. W ich grze liczyły się ostatnie rzuty które decydowały czy znajdą się na podium. Para zakończyła swój start z łącznym wynikiem 1061 kręgli. Emocje trwały do samego końca. Do końca nie było wiadome czy nasza para utrzyma pierwszą pozycje, ponieważ w zawodach uczestniczył jeszcze inne pary z szansą na podium. W ostatnich chwilach nie było wiadomo czy zdobędziemy złoty medal. Ostatecznie wszystkie trzy nie popisały się grą i nie zdołały zbliżyć się sumą kręgli do naszych pań. Nasza para w składzie Dominika Zygarłowska i Izabela Torka zostały Mistrzyniami Polski! Na piątym miejscu uplasowała sie para Liwia Strzelczak i Marta Strzelczak którym do podium zabrakło tylko 8 kręgli. Na ostatnim miejscu zakończyła swój start para Aleksandra Bonk i Weronika Torka.
W między czasie startowali też nasi panowie. Na tych mistrzostwach wystartowały dwie nasze męskie pary. Jako pierwsi rozpoczęli swoją grę Jarosław Bonk i Marcin Grzesiak którzy byli jednymi z faworytów. Niestety słaba gra Jamesa doprowadziła do tego że panowie zakończyli start w parach na siódmym miejscu z łącznym wynikiem 1097 kręgli. Drugą naszą parą byli Dawid Strzelczak i Tomasz Masłowski. Para również była w gronie faworytów do zajęcia miejsce na podium. Chodź panowie zagrali trochę lepiej nie udało im się dostać na podium i ostatecznie zajeli piąte miejsce z łącznym wynikiem 1115 kręgli. W zawodach wystartowało jeszcze dwóch naszych zawodników którzy nie brali udziału w konkurencji para. Na torach w pierwszej kolejności pojawiła się Jagoda Dziamska która nie popisała się swoją grą kończąc strat z wynikiem 498 co nie dało jej kwalifikacji do finału. Drugim w kolejności był Jarosław Michalak. Jarek zakończył rywalizacje z końcowym wynikiem 540 kręgli. Do niedzielnego finału zakfalifikowało się 9 naszych zawodników.

Niedzielne starty rozpoczęły się od godziny 8. W pierwszym bloku wystartowało trzech naszych zawodników Tomasz Masłowski, Dawid Strzelczak i Jarosław Michalak. Dawid i Tomek zagrali dużo lepiej niż w kwalifikacjach, co dawało im szanse na dostanie się do ścisłego finału. Jarek zakończył zawody na 18 miejscu z łącznym wynikiem 1070 kręgli. W drugim bloku zagrały panie. Tutaj również wystartowały trzy nasze zawodniczki Liwa Strzelczak, Marta Strzelczak i Aleksandra Bonk. Liwa zakończyła start z wynikiem 543, Marta uzyskała 565 kręgli a Ola 507 kręgli. W ostatnim kobiecym bloku zagrały Dominika Zygarłowska i Izabela Torka. Dziewczyny miały dużą szanse na zakwalifikowania się do ścisłego finału ponieważ zajmowały dobre pozycje po sobotnich kwalifikacjach. Niestety zagrały poniżej oczekiwań i nie zakwalifikowały się do finału. Dominika spadła na 9 miejsce a Izabela ostatecznie zajęła 7 miejsce. W ostatnim bloku mężczyzn wystartował jeszcze jeden nasz zawodnik Marcin Grzesiak. Marcin miał bardzo dużą szanse na medal, jednak zagrał na słabym poziomie uzyskując tylko 499 kręgli, co dało mu ostatecznie 16 miejsce. W ścisłym finale wystartowało łącznie 4 naszych zawodników. W bloku dziewczyn wzięły udział Liwa i Marta. Emocje były bardzo duże, wszystkie sześć finalistek walczyło do samego końca. Różnice między każdą z nich były nie wielkie. Wśród naszych zawodniczek doskonale spisała się Marta walcząc do samego końca uzyskała łączny wynik 1620 kręgli, co dało jej medal i tytuł Mistrzyni Polski! Liwa niestety nie zdołała dogonić rywalek i ostatecznie zajęła 6 miejsce. Do ścisłego finału panów dotarli Tomasz Masłowski i Dawid Strzelczak. Tutaj finały był również bardzo emocjonujący ponieważ obaj panowie mieli szanse na medal. Tomek pokazał na co go stać grając sdobrze na każdym torze i goniąc rywala uzyskał bardzo dobry końcowy wyniki 588, co dało mu łącznie 1745 kręgli i srebrny medal oraz tytuł Vice Mistrza Polski. Chodź do złota zabrakło tylko 4 kręgli te zawody może zaliczyć do udanych. Dawid za to chodź miał medal na wyciągnięcie ręki nie zagrał już tak dobrze jak w porannych godzinach uzyskując 534 kręgle i  z łącznym wynikem 1686 zajął szóstą lokatę. Mistrzem Polski został Michał Szulc z Ks Polonii 1912 Leszno. Naszym medalistom serdecznie gratulujemy! Oby tak dalej! 😀

WYNIKI

 

Be Sociable, Share!

Komentarze są wyłączone.

Starsze newsy
Sponsorzy

Partnerzy







Media współpracujące