W dniach 13-14 kwiecień odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów którę w tym sezonie zagościły w Lesznie. 

W zawodach wystartowało sześcioro naszych zawodników. Mistrzostwa zostały rozegrane w konkurencji indywidualnej i par. W sobotę podczas eliminacji zostali wyłonieni medaliści w konkurencji par. Wśród pań startowało 8 par w tym dwie z naszego klubu. Jako pierwsze zagrały Jagoda Dziamska i Dominika Zygarłowska. Dziewczyny po dobrej grze Dominiki która zakończyła swój start z wnykiem 570 kręgli zajmowały pierwszą pozycje z łącznym wynikiem 1082 kręgli. Emocji nie brakowało do samego końca, jednak naszym dziewczyną udało się ostatecznie zdobyć brązowy medal z przewagą tylko jednego kręgla! Drugą naszą parą była Aleksandra Bonk i Weronika Torka. Niestety dziewczyną nie poszło już tak dobrze, zagrały na równym poziomie i ostatecznie uplasowały się na miejscu siódmym z wynikiem 1028 kręgli. Pierwsze miejsce zdobyła para z klubu KK Dziewiątka Amica Wronki Patrycja Grzelak i Julia Paszyk. Wśród panów na pierwszym miejscu uplasowała się para w składzie Szymon Klimek i Mateusz Goździk który ustanowił nowy rekord kręgielni w kategorii junior zbijając 681 kręgli. Nasza para w składzie Łukasz Kasprzak i Patryk Mrowiec bo bardzo słabej grze zajęli ostatnie miejsce.

Do niedzielnego finału awansowały dwie nasze zawodniczki. Pierwsza startowała Aleksandra Bonk która po eliminacjach zajmowała 11 pozycje. Ola po dużo lepszej grze finałowej awansował na szóste miejsce z łącznym wynikiem 1073 kręgli. Drugą zawodniczką była Dominika Zygarłowska. Dominika grała w ostatnim bloku finałowym zajmując po kwalifikacjach drugie miejsce, a do prowadzącej zawodniczki brakowało tylko 6 kręgli. Emocji nie brakowało do samego końca, ponieważ wszystkie zawodniczki chciały zagrać jak najlepiej. Naszej zawodnicze udało się utrzymać drugą pozycji i zdobyć srebrny medal. Mocno za do pozmieniało się miejsce pierwsze i trzecie. Mistrzynią Polski została Julia Brodziszewska z klubu KK Dziewiątka Amica Wronki, która atakowała podium z czwartej pozycji. Dużo bardziej emocjonujące było gra o trzecie miejsce. Tutaj o medalu decydowały ostatnie rzuty. Ostatecznie na trzeciej pozycji z różnicą jednego kręgla znalazła się Małgorzata Kurcok która awansowała z szóstej pozycji. Naszym dziewczyną serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!

WYNIKI

 

Be Sociable, Share!

Komentarze są wyłączone.

Starsze newsy
Sponsorzy

PartnerzyMedia współpracujące