Udany weekend w Tomaszowie Mazowieckim

W dniach 23-24 lutego rozegrano 31. Turniej Asów w Tomaszowie Mazowieckim. Był to trzeci w tym sezonie turniej cyklu iPOS Grand Prix Polski 2018/19. 

W turnieju uczestniczyło łącznie 55 zawodników (17. kobiet i 38. mężczyzn). Poziomą zawodów nie był zadowalający. Wśród kobiet aby dostać się do finału trzeba było uzyskać sumę minimum 483 kręgli a u panów 524. Jednak to nie przeszkodziło naszym zawodnikom w stanięciu na podium. Po eliminacjach na prowadzenie wysunęła się Anna Chwastyniak (556), druga była Liwia Strzelczak (531), a trzecia Agata Banaszak (526). Na piątym miejscu po kwalifikacjach była Izabela Torka  Nie wiele kręgli zabrakło naszym młodszym zawodniczką  Aleksandrze Bonk i Weronice Torce.

Pierwszy blok finałowy kobiet przyniósł wyłącznie jeden dobry wynik. Najlepiej zagrały Małgorzata Kurcok (547) i Angelika Wojtaszek (503).
Pozycje lidera utrzymała Ania Chwastynika o której wygrana zadecydowała premia w ostatnim rzucie. Drugie miejsce dla Małgosi Kurcok, która odnotowała znaczny awans z 8. miejsca. Trzecią lokatę obroniła Liwia Strzelczak, a zaraz z nią na czwartym miejscu stanęła Izabela Torka.

W rywalizacji mężczyzn na prowadzenie wysunął się po eliminacjach Mateusz Goździk (602). Drugi był Jakub Tomczyk (588), a trzeci Dawid Strzelczak (567). Aby awansować do finałowej stawki trzeba było wykulać 524 kręgle. W finale Goździk skutecznie odpierał ataki rywali i dość pewnie zapewnił sobie zwycięstwo w turnieju. Walka o kolejne lokaty rozegrała się pomiędzy zawodnikami Alfy-Vector. Miejsce drugie przypadło Leszkowi Torce, a trzecie obronił Dawid Strzelczak.

W klasyfikacji iPOS GPP wśród kobiet po trzech turniejach liderką pozostaje Anna Chwastyniak (580), druga jest Liwia Strzelczak (500), a na trzecią pozycję pod nieobecność Joanny Sadłochy awansowała Izabela Torka (460).
Wśród mężczyzn  na czoło rywalizacji wysunął się Mateusz Goździk (530). Druga pozycja bez zmian dla Bartosza Kruga (510), a na trzecie miejsce awansował Dawid Strzelczak (430).

Kolejny turniej z cyklu iPOS GPP odbędzie się we Wronkach podczas 7. Pucharu Rzemiosła, które odbędzie się w dniach 5-7 kwietnia. Serdecznie zapraszamy 🙂

WYNIKI

KLASYFIKACJA iPOS GPP 2018/19

GALERIA ZDJĘĆ 

 

Be Sociable, Share!

Komentarze są wyłączone.

Starsze newsy
Sponsorzy

PartnerzyMedia współpracujące