W dniach 17-20 stycznia rozegrano 36. Puchar Burmistrza Gostynia. Był to pierwszy w nowym roku turniej z cyklu Grand Prix Polski. W zawodach uczestniczyło 25 kobiet oraz 60 mężczyzn. 

W tegorocznej edycji Grand Prix w Gostyniu tym razem lepiej wypadła nasza płeć piękna 😁 W stawce finałowej Marta Strzelczak uplasowała się na miejscu 3., Asia Sadłocha (5.), Liwia Strzelczak (6.) oraz Iza Torka na m. 10. Pozostałej trójce naszych zawodniczek nie udało się awansować do finału.
Zawiedli panowie, choć do finałów zakwalifikowała się czwórka. Dopiero miejsce 10. przypadło Tomkowi Masłowskiemu, (12.) Marcinowi Grzesiakowi, (13.) Dawidowi Strzelczakowi i m. 15 Jarkowi Bonkowi. Pozostała czwórka zakończyła swój start na eliminacjach.
Trzeba dodać, że drugi turniej z cyklu iPOS GPP przyniósł dużo dobrych wyników, szczególnie wśród mężczyzn. Nowy rekord kręgielni z 667 strąconymi kręglami ustanowił zwycięzcą turnieju w Gostyniu – Bartek Krug. Jego wynik eliminacyjny jest także jego nowym PB. Na szczególną uwagę zasługują także wyniki eliminacyjne Sebastiana Piosika (638), Jakuba Osiewicza (630) oraz najlepszego w starcie finałowym Mateusza Goździka (639). Wśród kobiet jedyną sześć setkę zobaczyliśmy w wykonaniu Kingi Konopy (603) zwyciężczyni PBG 2018.

WYNIKI

KLASYFIKACJA iPOS GPP 2018/19

Be Sociable, Share!

Komentarze są wyłączone.

Starsze newsy
Sponsorzy

PartnerzyMedia współpracujące