W pierwszym noworocznym meczu nasze panie zmierzyły się z drużyną Czarna Kula Poznań.

Było to niezmiernie ważne spotkanie. Po pierwszym przegranym meczu alfianki musiały zwyciężyć żeby poprawić swoją pozycję w tabeli. W bloku pierwszym Marta Strzelczak zagrała przeciwko Dorocie Kopańskiej oraz Liwia Strzelczak z Ewą Iwicką. Oba pojedynki zakończyły się po naszej myśli. Marta, choć różnica w pojedynkach nie była wysoka, ostatecznie wygrała uzyskując końcowy wyniki 546( 3:1 w setach). Podobnie rozstrzygnął się mecz na torach obok. Liwia grając na dobrym poziomie wygrała z przeciwniczką 3:1 w setach, uzyskując sumę 567 kręgli. Po pierwszym bloku sytuacja była wręcz idealna – 2:0 i aż 88 kręgli przewagi nie zapowiadały wielkich kłopotów tarnowianek.

Trochę inaczej potoczyły się losy w drugim bloku. Joanna Sadłocha zagrała z Julią Rzychą, a Iza Torka z Agatą Banaszka. Przeciwniczka Asi nie dawała za wygraną co pokazała zwyciężając w dwóch pierwszych pojedynkach. Po zmianie torów sytuacja się zmieniła. Rywalka osłabła co wykorzystała alfianka wygrywając kolejne dwa tory. Pojedynek zakończył się remisem w setach, jednak to nasza zawodniczka okazała się lepsza wygrywając z lepszym końcowym wynikiem(557:535). Pojedynek obok był początkowo bardzo wyrównany. Iza remisując z przeciwniczką po pierwszym torze i przegrywając tylko jednym kręglem po drugim musiała odrobić straty. Poznanianka walczyła do końca, jednak to nasza zawodniczka wykazała się lepszą grą wygrywając kolejne dwa tory i cały pojedynek z sumą (542:512).

Finalnie afinaki wygrały 2:0(6:0) co dało im dwa punkty. Aktualnie znajdujemy się na drugim miejscu tracąc 2 pkt do liderek. Kolejny mecz ligowy odbędzie się 03 lutego. Rywalem będzie MLKS Tucholanka Tuchola. Trzymamy kciuki! 🙂

PROTOKÓŁ MECZU

 

Be Sociable, Share!

Komentarze są wyłączone.

Starsze newsy
Sponsorzy

PartnerzyMedia współpracujące