Trzy zdobyte medale to rezultat naszych zawodniczek na Mistrzostwach Polski Juniorów (17-18.11.2018) w konkurencjach „szybkich” rozgrywanych na leszczyńskiej kręgielni. 

W sobotę rozgrywane były zawody w tandemach mieszanych. W tej konkurencji wystartowały cztery nasze pary. Brązowy medal wywalczyła Weronika Torka sparowana z zawodnikiem leszczyńskiej Polonii – Mateuszem Klechą. Droga do zdobycia medalu była bardzo trudna. Pierwszy pojedynek poszedł gładko po wygranej 2:0. W drugim pojedynku pomiędzy parą z Tomaszowa Mazowieckiego dopiero po „rzutach zwycięstwa” para mogła grać dalej. W półfinale po zaciętych pojedynkach ostatecznie nasi zawodnicy przegrali 0:2 co dało nam trzecie miejsce. Niestety już w pierwszej rundzie odpadły dwa nasze tandemy. Dominika Zygarłowska grająca z Jędrzejem Michalakiem z KKS Start Gostyń oraz nasz „czysto” tarnowski tandem – Jogoda Dziamska grająca z Łukaszem Kasprzakiem. W ćwierćfinale z dalszą grą musiał pożegnać się czwarty nasz tandem – Ola Bonk w parze z Mikołajem Kosowiczem z KKS Start Gostyń co dało im ostatecznie 8 miejsce. Mistrzami Polski została para z Wronek, Patrycja Grzelak i Bartosz Ruszczyk.

Niezbyt szczęśliwa była dla nas pierwsza runda sprintów juniorów. Tu po wyrównanej grze, Łukasz Kasprzak przegrał troszkę pechowo w „rzutach zwycięstwa” z Szymonem Kaliskim (KS Polonia 1912 Leszno). Dużym zaskoczeniem okazał się Patryk Mrowiec, który po pierwszej rundzie w „rzutach zwycięstwa” wygrał z Jakubem Nosalem (BOSiR Brzesko). W drugim pojedynku poprawił swoją grę wygrywając 2:0 z Bartoszem Ruszczykiem (KS Dziewiątka Amica Wronki) co dało mu awans do niedzielnego ćwierćfinału. Niestety w niedzielnym pojedynku przegrał 0:2 z Jędrzejem Michalakiem (KS Start Gostyń), który ostatecznie zajął pierwsze miejsce. Patryk Mrowiec zakończył swoje zawody ostatecznie na miejscu 8.
Zdecydowanie lepiej w sprintach powiodło się naszym juniorkom. Ola Bonk z Weroniką Torką zaczynały swoje pojedynki od ćwierćfinału. Obie nasze zawodniczki bez problemu pokonały swoje przeciwniczki 2:0 co dało im awans do półfinału. Weronice przyszło zmierzyć się Julią Brodziszewską (KS Dziewiątka Amica Wronki). Ostatecznie nasza zawodniczka przegrała 0:2 co dało jej czwarte miejsce i brązowy medal. Drugi pojedynek był bardziej emocjonujący. Naszej zawodniczce przyszło zmierzyć się z Angeliką Wojtaszak (KS Pilica Tomaszów Maz.) Pojedynek zakończył się remisem, który musiał być rozstrzygnięty przez „rzuty zwycięstwa”. Ich rozegranie dało trzecie miejsce Oli. W pierwszej rundzie odpadła Jogoda Dziamska. Natomiast Mistrzynią Polski została Julia Brodziszewska (KS Dziewiątka Amica Wronki). Naszym medalistom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

WYNIKI MISTRZOSTW POLSKI

 

Be Sociable, Share!

Komentarze są wyłączone.

   

WYNIKI LIVE

Starsze newsy
Sponsorzy

Partnerzy

Media współpracujące