W dniach 4-6 maja odbył się 23. Puchar Alfy Vector na który zjechali się czołowi zawodnicy z całego kraju.

Wczorajszymi startami finałowymi 23. Pucharu Alfy-Vector w Tarnowie Podgórnym zakończyliśmy cykl #iPOS Grand Prix Polski.

W turnieju uczestniczyło łącznie 77. zawodniczek i zawodników. Na starcie stawiły się 23. kobiety oraz 54. mężczyzn, którzy rywalizowali o nagrody pieniężne ufundowane przez firmę Vector.
Na tarnowskich torach nie zabrakło jak zwykle dobrych wyników. Wśród kobiet piękną grę eliminacyjną z wynikiem 612 kręgli zobaczyliśmy w wykonaniu Małgosi Kurcok z Polonii Łaziska Górne, a wykulane 605 kręgli w grze finałowej Julii Rzyha pozwoliło jej awansować z 10. na 2. miejsce w turnieju. Ostatecznie w rywalizacji kobiet kluczem do zwycięstwa okazała się równa gra w obu startach, a najlepiej wykonała to Ewa Iwicka z Czarnej Kuli Poznań. Drugie miejsce przypadło jej koleżance klubowej Julii Rzyha, trzecie Barbarze Gandeckiej (OSiR Vector Tarnowo Podgórne) i czwarte Kindze Konopie (Polonia 1912 Leszno).

Wśród mężczyzn rywalizacja stała także na wysokim poziomie. 576 kręgli trzeba było wykulać, aby awansować do 16-sto osobowego składu finałowego. W eliminacjach zobaczyliśmy 4. wyniki powyżej 600-set kręgli. 654 kręgle wykulał „świeżo upieczony” Mistrz Polski seniorów – Jakub Osiewicz (Start Gostyń). Bardzo dobre wyniki (po 626 kręgli) odnotowali także Mateusz Klecha (Polonia 1912 Leszno) oraz Leszek Torka (Alfa-Vector Tarnowo Podgórne). Duża przewaga eliminacyjna przy słabszej postawie w finałach Klechy i Torki pozwoliła Osiewiczowi na spokojne „dowiezienie” zwycięstwa w PAV. Druga lokata przypadła Piotrowi Kielibie (Dziewiątka-Amica Wronki), który osiągnął najlepszy wynik w stawce finałowej (610). Miejsce 3. i 4. zajęli zawodnicy gospodarzy. Na najniższym stopniu podium stanął Leszek Torka, tuż za nim Tomek Masłowski.

Puchar Alfy-Vector jak co roku kończy edycję Grand Prix Polski i tu władze Sekcji Kręglarstwa Klasycznego dokonują podsumowania i dekoracji zwycięzców. Uroczyste zakończenie zawodów poprowadził jej Przewodniczący – Maciej Kląskała, który pochwalił dobrą współpracę z tegorocznym sponsorem tytularnym cyklu GPP – firmą iPOS. Lider systemów kasowych ufundował nagrody pieniężne dla pierwszych trójek klasyfikacji kobiet i mężczyzn.

W cyklu iPOS GPP triumfowali:

KOBIETY:
1. Barbara Gandecka – OSiR Vector Tarnowo Podgórne
2. Kinga Konopa – Polonia 1912 Leszno
3. Anna Chwastyniak – Polonia 1912 Leszno

MĘŻCZYŹNI:
1. Piotr Kileiba – Dziewiątka-Amica Wronki
2. Leszek Torka – Alfa-Vector Tarnowo Podgórne
3. Jakub Osiewicz – Start Gostyń

Zwycięzcom nagrody wręczali Wójt Gminy Tarnowo Podgórne – Tadeusz Czajka, Prezes PZKręgl. – Bernard Broński oraz Prezes Alfy-Vector – Piotr Nowak.
Zakończenie zawodów było także dobrą okazją do wręczenia powołań na zbliżające się Mistrzostwa Świata Juniorów oraz Seniorów, które zaczną się już za niespełna tydzień w rumuńskim Cluj. Powołania kadrowiczom wręczył Prezes PZkręgl, a koszulki promujące Mistrzostwa Świata w Tarnowie Podgórnym, które odbędą się za dwa lata – Wójt Gminy Tarnowo Podgórne.
A My zapraszamy Was już na kolejny PAV i dziękujemy, że uczestniczyliście tak licznie w naszym turnieju. Do zobaczenia za rok.

WYNIKI PUCHARU ALFY-VECTOR

GALERIA ZDJĘĆ

Be Sociable, Share!

Komentarze są wyłączone.

   

WYNIKI LIVE

Starsze newsy
Sponsorzy

Partnerzy

Media współpracujące