4 grudnia w Tarnowie Podgórnym odbyły się dwa mecze superligowe z Czarną Kulą Poznań. Obie nasze drużyny, kobieca i męska odniosły zwycięstwo.


Najpierw na torach pojawili się panowie. Mecz należał do tych jednostronnych, choć poznaniakom udało się urwać dwa pojedynki. W pierwszym bardzo zaciętym Piotr Kaczmarek (581) przy remisie w setach przegrał nieznacznie z Karolem Nowakiem, w drugim Jakub Polak nie wszedł w mecz tak jakby chciał, a jego zmiennik Tomek Masłowski sytuacji nie poprawił. Panowie przegrali wyraźnie z Maciejem Dokowiczem. Pozostałe „starcia” zakończyły się zwycięstwem naszych zawodników, a na szczególne wyróżnienie zasługuje gra Leszka Torki (636). To nie była jedyna sześćsetka tego dnia. Tą barierę udało się przekroczyć Jarkowi Bonkowi (603), który także pewnie pokonał swojego rywala.
Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Alfy-Vector i należy się cieszyć z dobrej formy większości naszych zawodników. Łączny wynik drużyny (3476 kręgli) jest drugim osiągniętym w tym sezonie w Vectorze. Lepiej było tylko w pierwszym meczu z BOSiR-em Brzesko na początku września 2017 r. Zdobyliśmy kolejne 2 punkty plus bonus za wygranie dwumeczu i objęliśmy pozycję lidera w tabeli ligowej.

PROTOKÓŁ MECZOWY

LIVE STREAM

Całkiem odmienne były losy spotkania pań. Wynik końcowy 5:1 dla tarnowianek, nie oddaje dramaturgii tego meczu. W bloku pierwszym zwycięstwa w pojedynkach zdobyte były praktycznie ostatnimi setami. Ola Bonk wygrywając ostatni tor z Julią Rzyhą jednym kręglem zapewniła sobie zwycięstwo 3:1, pomimo że sumą kręgli przegrała. Na torach obok Iza Torka po niezbyt dobrym początku „wyrwała” pojedynek Ewie Iwickiej także po heroicznej walce na ostatnim torze. Pomimo, że poznanianki przegrywały 2:0 różnica w kręglach nie była znacząca (+20 dla Alfy-Vector). Końcowy scenariusz meczu był zatem otwarty dla obu drużyn. Jak można było się spodziewać Czarna Kula ruszyła do ataku próbując odrobić straty. Marta Strzelczak grała przeciętnie, ale wystarczyło to na dwie zawodniczki Czarnej Kuli. Renatę Skrzypczak po dwóch torach zmieniła Dorota Kopańska, która wygrywając tor wniosła niepokój w szeregach alfianek. Tor czwarty to walka do ostatnich rzutów i zwycięstwo Marty, która ostatecznie triumfuje nad rywalką. Swój pojedynek przegrała jedynie Liwia Strzelczak grająca z najlepszą zawodniczką meczu – Agatą Banaszak (569). Ważna w kontekście tego pojedynku była jednak różnica kręgli pomiędzy paniami. Ta w sumie wciąż wahała się na szali, a to na korzyść gospodyń, a to gości.
Finalnie alfianki odparły atak drużyny przyjezdnych i dołożyły jeszcze 2 kręgle na swoją korzyść. Wygrana nad Czarną Kulą dała nam kolejne 2 punkty do tabeli oraz punkt bonusowy za dwumecz. Aktualnie nasze panie zajmują trzecie miejsce w tabeli, tracąc do liderek 2 punkty, a wiceliderek 1.
Kolejny mecz Alfa-Vector rozegra na wyjeździe w Lesznie i nie ukrywając od losów tego spotkania zależy, czy nasze panie będą walczyć jeszcze o najwyższy triumf. Trzymamy kciuki 🙂 Mecz odbędzie się w najbliższą niedzielę o godz. 12.00 w kręgielni przy ul. Strzeleckiej.

PROTOKÓŁ MECZOWY

LIVE STREAM

Be Sociable, Share!

Komentarze są wyłączone.

   

WYNIKI LIVE

Starsze newsy
Sponsorzy

Partnerzy

Media współpracujące