W dniach 24-27 sierpnia w Poznaniu w kręgielni Czarnej Kuli odbył się jubileuszowy 40. Puchar Poznania. W zawodach wystartowało łącznie 92. zawodników z Polski, Danii oraz Estonii. Drugie miejsce w klasyfikacji mężczyzn wywalczył zawodnik Alfy-Vector – Leszek Torka.

Zawody rozegrano w trzech konkurencjach: tandem mixt, indywidualnej kobiet oraz mężczyzn. W tandem mixtach triumfowali zeszłoroczni zwycięzcy z Estonii – Heret Ots i Markko Abel. Miejsce drugie przypadło zawodnikom gospodarzy Ewie Iwickiej i Maciejowi Dokowiczowi (Czarna Kula Poznań), a trzecie Renacie Skrzypczak i Arturowi Piosikowi (Polonia Łaziska Górne/Czarna Kula Poznań). Najlepszy tarnowski mixt uplasował się na miejscu 7. w składzie Izabela Torka i Leszek Torka. Miejsce 9. zdobyli Weronika Torka i Dawid Strzelczak, a 10. Danuta Pribe i Jarosław Bonk

W konkurencji kobiet zwyciężyła Ewa Iwicka, która wyprzedziła Renatę Skrzypczak oraz Heret Ots. Tu alfiankom nie powiodło się zbytnio. Żadna z nich nie awansowała do finału. Miejsce 13. zdobyła Izabela Torka, 15. – Weronika Torka, 17. – Danuta Pribe, 18. – Jadwiga Wojcieszak.

Wśród panów triumfował po rewelacyjnej grze w finale (630) zawodnik gospodarzy – Sebastian Piosik. Miejsce drugie przypadło Leszkowi Torce, a Trzecie Piotrowi Kielibie, który od tego sezonu reprezentuje barwy wronieckiej Dziewiątki-Amica. Kolejni nasi zawodnicy zakończyli starty na pozycjach: 6. – Dawid Strzelczak, 8. – Jarosław Bonk, 11. – Tomasz Masłowski, 17. – Marcin Grzesiak.