Tegoroczne Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Polski do pełnych odbyły się w terminie 12-14 maja 2017 r. na kręgielni w Sierakowie. W zawodach uczestniczyło 166 zawodników reprezentujących aż 50 drużyn. Największy sukces z zawodniczek reprezentujących tarnowską Alfę-Vector odniosła Jadwiga Wojcieszak, która zdobyła tytuł mistrzowski!

Tym razem do finałów wśród kobiet nie udało się awansować Izabeli Cwojdzińskiej (18 m.) i Danucie Pribe (19 m.). Tytuł Wicemistrzyni Polski wywalczyła Elwira Śleńska (SGLK Gostyń), a miejsce trzecie Maria Michałowska (Sokółki+).
W konkurencji mężczyzn triumfował zawodnik OKSiT Puck – Arkadiusz Stachecki, który wyprzedził Remigiusza Szabela (Spinko) oraz Patryka Wawrzyniaka z Leszna.

Równocześnie podczas eliminacji indywidualnych rozgrywana była także klasyfikacja drużynowa (suma startów trzech zawodników).
Niestety kobieca drużyna Alfy-Vector otarła się o medal, plasując się na miejscu 4. ze stratą 6 kręgli do medalu brązowego. Zwyciężyły zawodniczki Dziewiątka-Amica Wronki w składzie: Edyta Kląskała, Teresa Kowalska i Marzena Spychała. Miejsce drugie przypadło drużynie Sokółki+, a trzecie Amica 2.
Wśród panów triumfowali zawodnicy puckiego OKSiT: Arkadiusz Stachecki, Adam Adolph i Patryk Mudlaff. Za nimi niższe miejsca podium przypadły RKR Team oraz SGLK Gostyń 1.