W miniony weekend na kręgielni we Wronkach odbył się czwarty turniej z cyklu Grand Prix Polski. W V Pucharze Rzemiosła triumfowali zawodnicy Polonii 1912 Leszno: Kinga Konopa i Michał Szulc. Nasi zawodnicy również pokazali się bardzo dobrej strony, czego potwierdzeniem było drugie miejsce Dawida Strzelczaka, a tuż za podium zakończyli swój udział w zawodach: Izabela Torka i Marcin Grzesiak.

W kategorii Pań po eliminacjach najlepsza okazała się okazała się Kinga Konopa z Polonii 1912 Leszno (582). Tuż za nią, z wyraźną stratą uplasowała się Sylwia Machniewska z Dziewiątki-Amica Wronki (558). Kolejne dwie lokaty zajmowały nasze zawodniczki: Liwia Strzelczak (551) i Iza Torka (548). Piąte miejsce zajmowała Ewa Iwicka z Tucholanki Tuchola (543), a szóste Renata Skrzypczak, reprezentująca Polonię Łaziska Górne (534). Do rozgrywki finałowej awansowała również Dominika Zygarłowska, która została sklasyfikowana na 10 pozycji z wynikiem 522. Na eliminacjach zakończyły swój udział w zawodach Aleksandra Bonk (13 miejsce – 499) oraz Weronika Torka (17 miejsce – 490).

Finał Kobiet, zdecydowanie należał do Kingi Konopy z Polonii 1912 Leszno. „Kinia” zdeklasowała swoje rywalki, bijąc przy tym własny rekord kręgielni we Wronkach , który obecnie wynosi 625 kręgli!!! Tym samym zawodniczka Polonii uzyskała świetny wynik łączny 1207 kręgli (582+625). Drugie miejsce, z ogromną stratą do liderki, zajęła zawodniczka miejscowej Dziewiątki – Sylwia Machniewska (558+556=1114). Trzecie miejsce zajęła Anna Chwastyniak z Polonii 1912 Leszno, która po bardzo dobrej grze w finale awansowała z 7 lokaty (533+568=1101). Czwarte miejsce po eliminacjach utrzymała Iza Torka, która w finale o najniższy stopień podium walczyła do ostatniego rzutu (548+553=1101). Jej wynik łączny był identyczny jak Ani Chwastyniak, więc o kolejności decydowała lepsza skuteczność do zbieranych (395 do 358 na korzyść Ani). Piąte miejsce należało ostatecznie do Renaty Skrzypczak z Polonii Łaziska (534+544=1078), a szóste do Joanny Lajtke z Polonii 1912 Leszno (524+546=1070). Kolejna nasza zawodniczka – Liwia Strzelczak zajęła siódme miejsce (551+515=1066). Pierwszą dziesiątkę w zawodach zamykała Dominika Zygarłowską, która zagrała w finale identycznie jak w eliminacjach (522+522=1044).

Wśród Panów poziom eliminacji stał na bardzo wysokim poziomie. Liderem okazał się Michał Szulc z Polonii 1912 Leszno , ze świetnym wynikiem 649. Tuż za nim, z niewielką stratą plasował się Dawid Strzelczak , który uzyskał wynik 644 , bijąc przy tym wyraźnie swój rekord życiowy. Trzecie miejsce należało do Arka Stacheckiego z OKSiT Puck (624). Równą formę utrzymał także Marcin Grzesiak, który z wynikiem 613, zajmował czwarte miejsce. Tuż za nim został sklasyfikowany Piotr Kieliba z Polonii 1912 Leszno (607). Kolejnym naszym zawodnikiem plasującym się na szóstym z miejscu był Leszek Torka (596). Do gier finałowych, z piętnastego miejsca awansował także Jarek Bonk (565). Na eliminacjach, swój udział w zawodach zakończył Tomek Masłowski , który uzyskał 547 kręgli i 24 lokatę.

Gry finałowe wśród Panów były bardzo emocjonujące. Ostatecznie, po interesującej walce, zajmowane po eliminacjach miejsca od 1-4, pozostały bez zmian personalnych. Tym samym, zwycięzcą zawodów we Wronkach został Michał Szulc z Polonii 1912 Leszno (649+611=1260). Tuż za nim , po świetnym finiszu uplasował się Dawid Strzelczak (644+593=1237). Trzecie miejsce należało do Arka Stacheckiego z OKSiT Puck (624+605=1229). Najmniej lubiane przez sportowców, czwarte miejsce zajął Marcin Grzesiak, który po dwóch równych startach 613 i 606 uzyskał łączny wynik 1219. Piąte miejsce, po bardzo dobrej grze w finale zajął Mikołaj Konopka z Polonii 1912 Leszno (593+619=1212). Tuż za nim uplasował się jego kolega klubowy Piotr Kieliba (607+599=1206). Kolejne miejsca w stawce zajęli odpowiednio Leszek Torka (596+576=1172) i Jarek Bonk (565+598=1163).

Czwarty turniej z cyklu GPP należy zaliczyć do udanych. Z bardzo dobrej strony pokazał się Dawid Strzelczak, który nie tylko zajął drugie miejsce w zawodach, ale pobił także swój rekord życiowy. Było to zwieńczenie wysokiej formy z ostatnich tygodni, ale także ciężkiej pracy na treningach. Iza Torka była bliska uzyskania najniższego stopnia podium , ale ostatecznie zabrakło naprawdę niewiele. Marcin Grzesiak swoim startem (4miejsce) potwierdził równą i wysoką dyspozycję z ostatnich zawodów.

Klasyfikacja GPP w kategorii Kobiet, przed ostatnim turniejem wygląda następująco: 1. Kinga Konopa Polonia 1912 Leszno – 790 pkt., 2. Joanna Lajtke – Polonia 1912 Leszno – 720pkt., 3. Anna Chwastyniak – Polonia 1912 Leszno – 680 pkt., 4. Iza Torka – Alfa Vector Tarnowo Podgórne – 650pkt., 5.Liwia Strzelczak – Alfa Vector Tarnowo Podgórne – 580 pkt., 6. Ewa Iwicka – Tucholanka Tuchola – 440 pkt.. Pozostałe nasze zawodniczki zajmują odpowiednio : 8 miejsce – Ola Bonk – 360 pkt., 13 miejsce – Weronika Torka – 260 pkt., 15 miejsce – Dominika Zygarłowska – 210 pkt., 22 miejsce – Joanna Filip – 110 pkt.

Klasyfikacja GPP w kategorii Panów, przed ostatnim turniej wygląda następująco : 1. Arek Stachecki – OKSiT Puck – 690 pkt., 2. Michał Szulc – Polonia 1912 Leszno – 590 pkt., 3. Dawid Strzelczak – Alfa Vector Tarnowo Podgórne – 560 pkt., 4. Marcin Grzesiak – Alfa Vector Tarnowo Podgórne – 525 pkt., 5. Piotr Kieliba – Polonia 1912 Leszno – 495 pkt., 6. Leszek Torka – Alfa – Vector Tarnowo Podgórne – 425 pkt. Pozostali nasi zawodnicy zajmują odpowiednio : 14. Jarek Bonk – 245 pkt., 17. Tomek Masłowski – 175 pkt. , 18. Maciej Krzyżostaniak – 170 pkt., 31. Jarek Michalak – 80 pkt.

Już dzisiaj zapraszamy na ostatni turniej z cyklu Grand Prix Polski, który odbędzie 5-7.05.17 w Tarnowie Podgórnym, na kręgielni Vector. Zapowiada się ciekawa walka o miejsca na podium w GPP.