W miniony weekend w tarnowskiej kręgielni odbył się XXI Puchar Alfy-Vector, który był zarazem ostatnią odsłoną cyklu Innova Grand Prix Polski w sezonie 2015/16. W piątym turnieju nasi zawodnicy okazali się bardzo „gościnni” i tym razem nie zajęli miejsc na podium. Najwyższą, bo czwartą lokatę zajął Marcin Grzesiak. Triumfatorami w zawodach zostali Beata Włodarczyk z Polonii 1912 Leszno i Konrad Mocarski z Pilicy Tomaszów Mazowiecki. Warto dodać, iż Liwia Strzelczak i Marcin Grzesiak zajęli drugie lokaty w całym cyklu GPP, a na najniższym stopniu podium w tych rozgrywkach stanął także Leszek Torka.

21pav_innova

Najlepszą zawodniczką w grach eliminacyjnych okazała się Beata Włodarczyk z Polonii 1912 Leszno, która prowadziła z wynikiem 596. Tuż za nią, z wyraźną stratą uplasowała się pierwsza nasza zawodniczka – Liwia Strzelczak (577). Trzecie miejsce zajmowała Ania Chwastyniak z Polonii 1912 Leszno (564). Dziesiątą lokatę zajmowała Iza Torka (542), dzięki czemu mogła wystąpić w rozgrywce finałowej, do której kwalifikowało się dwanaście kobiet. Do finału nie awansowały pozostałe nasze zawodniczki: Iza Cwojdzińska (537) – 14 miejsce, Joanna Filip (520) – 17 miejsce, Marta Duszyńska (510) – 20 miejsce, Dominika Zygarłowska (500) – 22 miejsce.

Wśród Panów lider po eliminacjach zdecydowanie „odjechał” czołówce, a był nim Konrad Mocarski z Pilicy Tomaszów Mazowiecki, który uzyskał świetny wynik 626 kręgli. Drugie miejsce należało do Michała Szulca z Polonii 1912 Leszno (599), a trzecie do zawodnika naszego klubu – Jarka Bonka (598). Pozostali nasi zawodnicy spisali się równie dobrze. Tuż za najlepszą trójką uplasował się Leszek Torka (593). Kolejne miejsce zajmował Marcin Grzesiak (589), który w swoim starcie uzyskał świetne zbierane (230). Bardzo dobre, szóste miejsce należało do Radka Cwojdzińskiego (586), ósme do Tomka Masłowskiego (573), a trzynaste do Dawida Strzelczaka (562). Do awansu do najlepszej szesnastki zawodów, niewiele zabrakło „świeżo upieczonemu” Mistrzowi Polski w sprincie – Jarkowi Michalakowi, który z wynikiem 549 kręgli zajął ostatecznie 17 miejsce.

W finale o klasę lepsza od pozostałych zawodniczek była liderka po eliminacjach – Beata Włodarczyk, która z wynikami (596+609=1205), wyprzedziła swoją koleżankę klubową Kingę Konopę o blisko 90 kręgli. „Kinia” dzięki dobrej postawie w finale zaliczyła spory awans w klasyfikacji generalnej (545+572=1117). Zaledwie o jeden kręgiel gorsza była Joanna Neczyńska z WOZK (551+565=1116). Czwarte miejsce zajęła Anna Chwastyniak z Polonii 1912 Leszno (564+539=1103). Siódme miejsce zdobyła Liwia Strzelczak (577+516=1093), która mimo słabszej postawy w finale dzielnie walczyła do ostatnich rzutów o końcowy triumf w całym cyklu Grand Prix Polski. Dziewiątą pozycję zajęła Iza Torka, która w tych zawodach dwukrotnie uzyskała zbliżony wynik (542+544=1086).

21pav_kob

Wśród Panów fotel liderka utrzymał Konrad Mocarski z Pilicy Tomaszów Mazowiecki (626+571=1197). Tuż za nim, z wyraźną stratą uplasował się Michał Szulc z Polonii 1912 Leszno (599+579=1178). Trzecie miejsce zajął jego kolega klubowy Piotr Kieliba, który dzięki dwóm równym startom uzyskał łącznie 1169 kręgli (584+585). Najmniej lubiane przez sportowców miejsce czwarte zajął pierwszy nasz zawodnik Marcin Grzesiak. „Gruzin” grał tego dnia bardzo dobrze, ale tylko do pełnych (403). Gdyby jego gra do zbieranych nie zakończyła się na słabym rezultacie 175, mógłby cieszyć się z wyższej lokaty. Ale to tylko dywagacja. Fakty są takie, że Marcin uzyskał następujące wyniki: 589+578=1167. Tuż za nim, przy nieco słabszej postawie w finale uplasował się Jarek Bonk. „James” podobnie jak „Gruzin” nie popisał się do zbieranych (183) i ostatecznie uzyskał wyniki: 599+560=1159. Kolejnym naszym finalistą, który zajął siódmą lokatą był Leszek Torka (593+550=1143). Pierwszą dziesiątkę zawodów zamykał Radek Cwojdziński (586+545=1131). Miejsce dwunaste zajął Dawid Strzelczak (562+552=1114), a szesnaste Tomek Masłowski, któremu start finałowy po prostu nie wyszedł (573+474=1047).

21pav_mez

Puchar Alfy-Vector był ostatnią odsłoną całego cyklu Innova Grand Prix Polski w sezonie 2015/16. Wśród Pań ostatnie zawody mocno przetasowały pozycje w tabeli, a różnice były naprawdę minimalne. Najlepszą zawodniczką okazała się Kinga Konopa (770). Tuż za nią z niewielką stratą uplasowała się Liwia Strzelczak (760 pkt.). W jej przypadku zaważył słabszy start w finale ostatnich zawodów. Trzeba jednak dodać, że nasza zawodniczka dzięki świetnej końcówce była bliska osiągnięcia końcowego triumfu. Najniższy stopień podium przypadł Annie Chwastyniak (750 pkt.). W ścisłej czołówce znalazła się także kolejna nasza zawodniczka Iza Torka, która z wynikiem 720 pkt. zajęła miejsce szóste. Miejsce jedenaste zajęła Marta Duszyńska (390 pkt.), 11 – Joanna Filip (240 pkt.), a 29 lokatę zanotowała Dominika Zygarłowska (85 pkt.).

21pav_kob_gpp

Wśród Panów bezapelacyjnie i z wyraźną przewagą zwyciężył Mikołaj Konopka z Polonii 1912 Leszno (930 pkt.). Miejsce drugie zasłużenie zajął pierwszy nasz zawodnik – Marcin Grzesiak (790 pkt). Na najniższym stopniu podium stanął kolejny nasz zawodnik Leszek Torka (665 pkt.). Czwartą pozycję z niewielką stratą do „Leona” zajął Dawid Strzelczak (640 pkt.), a piątą – Jarek Bonk (630 pkt.). Pierwszą dziesiątkę klasyfikacji generalnej Grand Prix Polski zamknął Tomek Masłowski (335 pkt.). Pozycję 27. zajął ostatecznie Radek Cwojdziński (110 pkt.), 32. – Maciej Krzyżostaniak (90 pkt.), 34. – Jarek Michalak (80 pkt.), a 65. – Piotr Kaczmarek (5 pkt.).

21pav_mez_gpp

Ceremonię zwycięzców po raz kolejny poprowadził twórca Grand Prix Polski – Maciej Kląskała. W ceremonii uczestniczyli: Tadeusz Czajka – Wójt Gminy Tarnowo Podgórne, Przemysław Spychaj – Przewodniczący PZKręgl SKK oraz Piotr Nowak – Prezes KS Alfa-Vector Tarnowo Podgórne.

21pav_klaskala
21pav_vip

W całym cyklu Innowa GPP wystartowało łącznie 37 kobiet oraz 93 mężczyzn, a główną nagrodę sponsora za uczestnictwo we wszystkich turniejach podczas losowania zdobył Leszek Torka.