Wronki były tegorocznym gospodarzem Mistrzostw Polski Juniorów Sprintów i Tandemów Mieszanych. Zawody rozegrano na czterotorowej kręgielni Dziewiątki-Amica w dniach 4 i 5 maja, a juniorki Alfy-Vector wraz ze swoim trenerem Ryszardem Bonkiem do kolekcji mistrzowskiej dorzucili kolejne trzy medale: jeden złoty i dwa srebrne.

mpj_sprint_tm_1

Na sobotę przewidziano rozegranie konkurencji Tandemów Mieszanych. Nasze juniorki tak jak przed roku sparowały się z zawodnikami Polonii 1912 Leszno tworząc cztery mieszane tandemy. W rundzie pierwszej wszystkie wywalczyły awans do dalszych gier. Michał Szulc z Patrycją Kicińską pokonali 2:0 zawodników Pilicy Agatę Kalinowską i Macieja Witka. W taki sam sposób Mikołaj Konopka z Joanną Filip uporali się z gdańsko-puckim tandemem Maja Olszewska i Patryk Mudlaff, a Adrian Szulc i Liwia Strzelczak także wynikiem 2:0 wyeliminowali mikst z Łazisk Renata Skrzypczak i Kamil Fajkus. Broniący Mistrzostwa Bartosz Włodarczyk z Małgorzatą Leopold mieli wolny los. Ranking tandemów sprawił, że w kolejnej rundzie doszło do bratobójczych pojedynków Kicińska/M. Szulc kontra Filip/Konopka oraz Strzelczak/A. Szulc kontra Leopold/Włodarczyk. Obie te rywalizacje rozstrzygnięte zostały rzutami zwycięstwa, a awans do półfinałów wywalczyły tandemy Mikołaja Konopki z Joanną Filip i Bartka Włodarczyka z Małgorzatą Leopold.
W półfinale oba nasze tandemy okazały się lepsze od rywali. Bartek i Gosia pokonali duet z Polonii Łaziska Górne – Aneta Szostek i Marcin Szostok lepiej wykonując rzuty zwycięstwa. Mikołaj z Asią uporali sie gładko z Moniką i Piotrem Kozłowskimi z Pilicy.
W wyrównanym finale znów były potrzebne rzuty zwycięstwa i ten element lepiej wykonali Małgorzata Leopold i Bartosz Włodarczyk zdobywając złoty medal. Srebro dla Joanny Filip i Mikołaja Konopki, a brąz dla Anety Szostek i Marcina Szostoka z Łazisk.

mpjun_mixt
foto: http://9wronki.pl/

W niedzielnych sprintach juniorek Alfę-Vector reprezentowały cztery zawodniczki. W eliminacjach doszło do bratobójczego pojedynku pomiędzy Joanną Filip a Patrycją Kicińską, z którego zwycięsko 2:0 wyszła Patrycja. Liwia Strzelczak trafiła na niedawną zdobywczynię wicemistrzostwa Polski w sprintach Seniorek – Julię Rzyhę. Zawodniczka Czarnej Kuli udowodniła, że nadal jest w dobrej dyspozycji i dość gładko pokonała naszą reprezentantkę wygrywając oba tory. Gosia Leopold po zaciętym pojedynku z Mają Olszewską z Dębinek Gdańsk wygrywa po rzutach zwycięstwa (17:14).
W ćwierćfinałach tylko Patrycji Kicińskiej udało się awansować do półfinałów. W pojedynku z Agatą Kalinowską z Pilicy Tomaszów Maz. dochodzi do rzutów zwycięstwa, w których Kicia wygrywa 21:18. Niestety nie powiodło się Małgosi Leopold. Po dramatycznym pojedynku reprezentantka z Tarnowa Podgórnego odpadła po nieudanym happy endzie. W rzutach zwycięstwa zawodniczki musiały rozegrać trzy dogrywki aby wyłonić tą lepszą. Ostatecznie Postrożny o jeden kręgiel była lepsza (50:51) i to ona awansowała do półfinału.
W półfinale przeciwniczką Patrycji została pogromczyni Liwii Strzelczak – Julia Rzyha, która tym razem nie zagrała już tak dobrze. Za to najlepszy swój wynik (198) sobotnich gier uzyskała Kicińska, która bez problemów odprawiła 2:0 zawodniczkę z Poznania. W finale Kici przyszło zmierzyć się z Martą Duszyńską (Dziewiątka-Amica Wronki). Zawodniczka gospodarzy z najlepszym wynikiem mistrzostw (202) pokonuje ją 2:0 i tym sposobem Patrycja wywalcza dla nas kolejny srebrny krążek w mistrzostwach. W sprintach juniorek podium wywalczyły: 1. Marta Duszyńska (Dziewiątka-Amica Wronki); 2. Patrycja Kicińska (Alfa-Vector Tarnowo Podgórne) i 3. Julia Rzyha (Czarna Kula) Poznań.

mpjuniorek_sprint
foto: http://9wronki.pl/

W sprintach juniorów nie mieliśmy swojego reprezentanta, a na podium stanęli: 1. Michał Szulc (Polonia 1912 Leszno); 2. Bartosz Krug (Dziewiątka-Amica Wronki) i 3. Mikołaj Konopka (Polonia 1912 Leszno).

WYNIKI MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW SPRINTÓW I TANDEMÓW MIESZANYCH

GALERIA ZDJĘĆ

Be Sociable, Share!

Komentarze są wyłączone.

Starsze newsy
Sponsorzy

PartnerzyMedia współpracujące