Reprezentacja Polski - Alfa-Vector Tarnowo Podgórne

Archiwum kategorii ‘Reprezentacja Polski’

Dnia 06.04.2019 w Tarnowie Podgórnym zostanie rozegrany mecz towarzyski Polska vs Turyngia na które serdecznie zapraszamy. Start o godz. 10.30. 

Dnia 03.11.2018 w Tarnowie Podgórnym zostanie rozegrany mecz sparingowy Polska vs Czechy oraz turniej sprintów na które serdecznie zapraszamy. Start o godz. 9.30. 

W dniach 6-8 maja 2015 r. Kuba Cwojdziński wraz z Sandrą Szczepską – zawodniczką wronieckiej Dziewiątki-Amica Wronki reprezentowali Polskę na Pucharze Świata U14 (do lat 14) w niemieckim Speichersdorf. Mimo problemów finansowych Polskiego Związku Kręglarskiego nasi reprezentanci pojechali na Puchar Świata, dzięki finansowaniu przez oba kluby.

kuba-podium
Przeczytaj resztę tego wpisu »

Z dumą informujemy, że reprezentantka naszego klubu Małgosia Leopold wraz z Mają Olszewską (Dębinki Gdańsk) wywalczyły w Brnie (Czechy) Wicemistrzostwo Świata Juniorek w konkurencji tendemów par.

msbrno_gosia_maja
foto: ms2014brno.cz

Serdecznie gratulujemy dziewczynom! 🙂

ARTYKUŁ ZE STRONY kregle.net

Dzisiaj w węgierskim Zalaegerszeg rozpoczynają się Mistrzostwa Świata w kręglarstwie klasycznym.

W pierwszej ich części zobaczymy na torach reprezentacje juniorów młodszych (U18), które rywalizować będą w konkurencji drużynowej (składy 4-osobowe), sprintach, tandemach mieszanych oraz indywidualnej. Od 18 maja swoje gry rozpoczną seniorzy. Po wcześniejszej fazie kwalifikacyjnej, w grupowej spotka się 16 zespołów (po 4 w grupie). Z każdej grupy do ćwierćfinałów awans uzyskają najlepsze dwie. Najlepsza ósemka rozegra już spotkania systemem play-off, by w późniejszych półfinałach i finałach wyłonić najlepsze drużyny świata. Impreza potrwa do 25 maja. Reprezentacja naszych pań zostanie dolosowana na konferencji rozpoczynającej MŚ do jednej z trzech grup  i dopiero wtedy poznamy ich rywalki. Panowie natomiast zostali rozstawieni w grupie z Macedonią, Czechami i jedną z drużyn grających w kwalifikacjach.
Z Alfy-Vector na Mistrzostwa Świata wybiera się liczna grupa. Wśród juniorek młodszych do kadry zostały powołane Weronika Torka i Ola Bonk. Na seniorskich zobaczymy na torach zapewne Izabelę Torkę, Basię Danek, Michała Grędziaka, Leszka Torkę oraz Jarka Bonka. Jako jednego z trenerów powołano także Jarka Michalaka (trener drużyny męskiej Alfy-Vector). Przeczytaj resztę tego wpisu »

13 kwietnia 2013 r. w Tarnowie Podgórnym rozegrano międzypaństwowy mecz juniorów młodszych Polska-Niemcy. Był to jeden z ostatnich sprawdzianów naszych kadrowiczów przed Mistrzostwami Świata, jakie zostaną rozegrane w maju w Zalaegerszeg (Węgry). W meczu zagrały trzy reprezentantki Alfy-Vector: Weronika Torka, Dominika Zygarłowska i Ola Bonk

Przeczytaj resztę tego wpisu »

Para naszych juniorów – Gosia Leopold i Dawid Strzelczak w dniach 25-29.05.2010 reprezentowali barwy Polski na rozgrywanych, zaraz po Indywidualnym Pucharze Świata U14 i U18 w chorwackiej Rijece 15 Mistrzostwach Świata U23.

Drużynowo nasze juniorki zajęły dopiero 10 miejsce na 11 sklasyfikowanych w pełnych składach reprezentacji z wynikiem – 3.114=2.133+981/32. Średnia na zawodniczkę to zaledwie 519 kręgli. Do tego ponad 5 dziur na zawodniczkę. Taki wynik jest odzwierciedleniem obecnego stanu kręglarstwa wśród juniorek. Przecież każda z tych grających zawodniczek  w naszej lidze prezentuje wyższy poziom skuteczności. Trudno dziś powiedzieć co było przyczyną takiego wyniku. Czy to złe przygotowanie, czy też inne powody miały wpływ na taki wynik. Myślę, że dowiemy się o tym od Kierownictwa Reprezentacji i władz SKK PZK w oficjalnym Komunikacie podsumowującym ten start.


foto: <http://www.rijeka2010.com/>

Przeczytaj resztę tego wpisu »

W minioną sobotę reprezentacja juniorek i juniorów rozegrała mecz z Niemcami.
Jedyną naszą reprezentantką klubową, była powołana na mecz Asia Filip, która uzyskała wynik 534 kręgle.

Mecz odbył się w miejscowości Freital koło Drezna.
Niestety obydwu naszym drużynom nie udało się z nich wyjść zwycięsko.
Drużyny grały w składach 8-osobowych, z których do protokółu zaliczane było 6. najlepszych wyników.
Juniorki uzyskały wynik łączny 3141 i przegrały z Niemkami nieznacznie 54 kręglami. Można śmiało powiedzieć nieznacznie ponieważ w naszej drużynie, aż cztery zawodniczki uzyskały wyniki poniżej 500-set kręgli i powinny o tym starcie jak najszybciej zapomnieć. Na pocieszenie najlepszy wynik w meczu uzyskała Jadwiga Baran uzyskując 560 kręgli.
Juniorzy dostali srogie baty i przegrali łącznie 209 kręglami przy łącznym wyniku Niemców 3517.
Najlepszy wynik uzyskał Fabian Saitz 621. Wśród Polaków najlepiej kulał Mariusz Wolszleger 582.

WYNIKI MECZÓW – [plik PDF]

Starsze newsy
Sponsorzy

PartnerzyMedia współpracujące